Agrotravel 2018

Tutaj powinien być opis

Szanowni Państwo,

W dniach od 20 do 22 kwietnia br. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „7 Ryb” uczestniczyło w X Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Aktywnej AGROTRAVEL & ACTIVE LIFE Kielce 2018.  Miło nam poinformować, że nasze stoisko zdobyło II miejsce w konkursie na najciekawsze stoisko ww. targów.

Targi AGROTRAVEL to najważniejsza wyspecjalizowana impreza wystawiennicza w Polsce integrująca branżę turystyczną z obszarów wiejskich Europy. Przez trzy dni w Kielcach można było zapoznać się z ofertami skierowanymi do wszystkich miłośników wypoczynku na łonie natury. Oprócz oferty atrakcyjnego wypoczynku na wsi – był również jarmark rękodzielnictwa i wyrobów artystycznych, degustacje potraw regionalnych oraz konkursy dla wystawców i zwiedzających.

Odwiedzający nasze stoisko mogli skosztować wiele pyszności m.in. karp w galarecie, paprykarz z ryb słodkowodnych, pasta z wędzonego karpia, smalcu z ryb i białej fasoli, chleba i masła wiejskiego, sera podpuszczkowego solankowego, konfitur truskawkowych, miodów, powideł, pierników.  Panie w tradycyjnych strojach ludowych prowadziły warsztaty haftu pałuckiego oraz robienia biżuterii na szydełku.  Zorganizowaliśmy również konkurs wiedzy o Stowarzyszeniu LGR „7 Ryb” z atrakcyjnymi nagrodami. Prowadziliśmy wiele działań animacyjnych w kąciku zabaw dla dzieci z malowaniem twarzy i łowieniem rybek. 

Za pomocą materiałów promocyjno – informacyjnych zachęcaliśmy odwiedzających targi do odwiedzenia naszego regionu i spróbowania jeszcze wielu innych pyszności ale także poznania tradycji oraz bogatego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w targach, a naszym lokalnym producentom za przekazanie produktów oraz włodarzom gmin członkowskich za przekazanie materiały promocyjne.

Uczestnictwo w targach było sfinansowana ze środków PO Rybactwo i Morze 2014-2020.

logo.png

© 2017 Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka 7 Ryb Realizacja: IDcom JST